Warehouse  

Bez kleju nie moglibyśmy latać!

Dokładnie w tym miejscu wkraczamy do gry. Dziś praktycznie dla każdego połączenia istnieje rozwiązanie klejowe, trzeba je tylko znać. Pracownicy Kuhfuss przez lata gromadzili wszelką wiedzę technologiczną. Nasza dewiza brzmi: Sprzedajemy tylko te kleje, z którymi możemy się identyfikować. I dlatego właśnie zdajemy się na wieloletnich partnerów, takich jak Henkel z jego markami handlowymi Loctite czy Teroson. Jako partner premium mamy bezpośredni dostęp do techniki aplikacyjnej. Klejenie jest techniką łączenia XXI wieku, mimo że mówimy o jednej z najstarszych technik łączenia materiałów w historii ludzkości. Połączenia klejowe z Egiptu, liczące sobie ponad 3500 lat, trzymają jeszcze dziś bez zastrzeżeń. O jakiej śrubie moglibyśmy powiedzieć coś podobnego...?

A jednak klejenie wciąż pozostaje nieco w cieniu. Niesłusznie. Bez kleju Jumbo Jet nigdy nie oderwałby się od ziemi – jest zbyt ciężki. Kleje czynią produkty bardziej wydajnymi i wygodniejszymi. Na przykład wytłumiają drgania lepiej niż śruby czy nity. Kleje łączą najróżniejsze materiały bez wpływu ciepła. Kleje mogą chronić przed korozją, uszczelniać, a także umożliwiają tworzenie nowych form produktów. Ponadto metody klejenia w procesie produkcji można nierzadko łatwiej zautomatyzować aniżeli inne techniki łączenia.

Warunkiem sukcesu klejów jest znajomość technologii klejenia.

Znamy nie tylko odpowiedni klej, ale wiemy też, jak nanieść go na właściwe miejsce. A to dzięki urządzeniom aplikującym i dozującym, które mogą Państwo wypróbować na naszych ekspozycjach w Braunschweigu albo wypożyczyć. W ścisłej współpracy z producentami opracowujemy i dostarczamy nowe techniki produkcji, optymalizujemy Państwa procesy i opracowujemy skrojone na miarę rozwiązania systemowe.

Wiedzą chętnie podzielimy się z Państwa pracownikami. Oferujemy szkolenia w zakresie klejenia na naszych ekspozycjach, u producenta lub w Państwa firmie.

 

 

My i Państwo - połączenie, które dobrze trzyma!