TECHNIKA LINIOWA HIWIN JUŻ DOSTĘPNA

przez kuhfuss admin


TECHNIKA LINIOWA HIWIN JUŻ DOSTĘPNA


Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dystrybucję producenta techniki liniowej HIWIN.
Swoją ofertę wzbogaciliśmy przez to o pełen asortyment produktów w zakresie techniki liniowej m.in.

-mechanizmy śrubowo-toczne (śruby kulowe),
-moduły liniowe,
-prowadnice z szynami profilowymi,
-aktuatory,
-tuleje wzdłużne łożyskowe.

PROWADNICE

Prowadnica z szyną profilową umożliwia liniowe przemieszczanie za pomocą łożyskowania kulkowego. Niezwykle precyzyjny ruch liniowy prowadnicy umożliwiają kulki łożyskowe znajdujące się pomiędzy szyną a wozkiem. Łożyskowanie w takiej prowadnicy wykazuje 50-krotnie mniejszy współczynnik tarcia niż w wypadku prowadnic z prowadzeniem ślizgowym. Dzięki wymuszonemu prowadzeniu wózka na szynie, prowadnice liniowe z szyną profilową mogą przenosić obciążenia zarówno w poziomie, jak i w pionie.

files/images/content/HGW1_YuR.jpg

ŚRUBY

Napędy śrubowo-toczne, zwane także śrubami z obiegiem kulowym, składają się ze śruby z gwintem kulowym, nakrętki z gwintem kulowym, w której umieszczone są kulki, jak rownież z mechanizmu przekierowania kulek. Napędy śrubowo-toczne należą do najczęściej stosowanych napędow gwintowych w przemyśle i w maszynach precyzyjnych. Służą one do przekształcenia ruchu obrotowego w ruch wzdłużny lub odwrotnie. Charakteryzują się wysoką dokładnością przy równie wysokiej sprawności.  Napędy śrubowo-toczne firmy HIWIN charakteryzują się dokładnym biegiem przy znikomym tarciu, wymagają małego momentu napędowego i zapewniają wysoką sztywność przy spokojnym biegu. 

files/images/content/FSC_Taiwan_2008-07.jpg
MODUŁY:

Moduły liniowe z napędem śrubowo-tocznym (moduły KK) to kompaktowe osie pozycjonujące. Przemieszczenie odbywa się przy pomocy napędu śrubowo-tocznego, ktory łożyskowany jest w kołnierzu napędowym i jest przygotowany do sprzężenia z silnikiem. Ruch prowadzony jest przez łożyskowanie z obiegiem kulkowym. Dzięki różnym rodzajom wyposażenia i różnym wielkościom, moduły liniowe można dostosować do wielu rożnych zadań.

files/images/content/HG+EG.JPG

Wróć