Warehouse  

Uszczelnienia - Jak u Państwa ze szczelnością?

Jeśli źle, chętnie pomożemy. W technice uszczelnień rozróżniamy z jednej strony uszczelki kontaktowe i bezdotykowe, a z drugiej strony - w zależności od ruchu względnego uszczelnianych części względem siebie - uszczelki do ruchu statycznego (brak ruchu), ruchu translatorycznego (prostoliniowego) oraz rotacyjnego (obrotowego).

 

Już na podstawie tego ogólnego podziału można spodziewać się różnorodności wariantów tej chyba najbardziej zróżnicowanej klasy elementów maszyn lub konstrukcji. Tu potrzeba dużego doświadczenia, sporego magazynu i możliwie najlepszych relacji z najbardziej renomowanymi dostawcami w celu zapewnienia optymalnego wsparcia dla klientów. Program firmy Kuhfuss rozciąga się od pierścieni do uszczelniania wału i o-ringów poprzez płyty profilowane, z których cięte są uszczelki dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, uszczelki papierowe, aż po uszczelnienia hydrauliczne i pneumatyczne oraz coraz częściej uszczelnienia pierścieniem ślizgowym.

 

Wiele uszczelnień to klasyczne części C, w przypadku których chodzi głównie o dobrą dyspozycyjność. Zdajemy się przy tym nie tylko na nasz bogaty magazyn, ale także na naszych dostawców, których liderem jest szwedzkie przedsiębiorstwo z tradycjami Trelleborg AB.

Stuttgart jest główną siedzibą obszaru systemów uszczelnień dla przemysłu, motoryzacji i lotnictwa. To zaś zapewnia szybki kontakt z ekspertami. Ponadto ściśle współpracujemy z wiodącymi i markowymi producentami uszczelnień.

 

 

Denn wir halten für Sie dicht!