Warehouse  

Technika liniowa - dla przyspieszenia ruchu prostoliniowego

Technika liniowa otacza nas właściwie na każdym kroku, choć często nawet tego nie dostrzegamy. Na przykład znajduje zastosowanie w tomografii. Poziomo poruszająca się leżanka, na której pacjent z dokładnością do dziesiętnej milimetra wsuwany jest do tomografu, porusza się na szynach liniowych. Prawdziwym rajem dla techniki liniowej jest przemysł elektroniczny. Automaty wyposażają obwody drukowane w drobniutkie moduły z taką prędkością, że oko nie jest w stanie nadążyć. Przy tym systemy liniowe pracują nawet do trzech razy szybciej niż przedmiot spadający na ziemię. Systemy liniowe są nawet w stanie wykonywać proste zadania związane z obróbką w przemyśle aluminiowym, drzewnym i w branży tworzyw sztucznych.

 

Szyny liniowe to specjalność firmy Kuhfuss. Nasz asortyment obejmuje od szyn miniaturowych do największych rozmiarów. Dzieje się to nie tylko dlatego, że na składzie wciąż mamy duży wybór szyn, ale także dlatego, że potrafimy je w krótkim czasie konfekcjonować, uwzględniając indywidualne wymagania klienta. Obróbka na określoną długość, wykonywanie specjalnych otworów, kanałów smarowania - to dla nas żaden problem. Zamiast zwyczajowych dwóch do trzech tygodni czasu dostawy od producenta doprowadzimy do kontynuacji Państwa procesu produkcyjnego w ciągu zaledwie paru godzin.

 

Rzecz jasna służymy także poradą przy właściwym doborze szyn. Współpracujemy z wieloma wiodącymi producentami w zakresie techniki linearnej, takimi jak SKF, Bosch-Rexroth, SNR, Schneeberger czy INA, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć dla Państwa najlepsze rozwiązanie niezależnie od producenta. W razie przejściowego braku możliwości szybkiej dostawy potrafimy też znaleźć szybko rozwiązanie alternatywne.

 

Wiedzę techniczną naszych pracowników w zakresie techniki liniowej chętnie przekazujemy dalej. Oferujemy także szkolenia w zakresie techniki liniowej zarówno w naszej firmie, jak również u Państwa lub u producenta.

 

Szyny liniowe firmy Kuhfuss - i kierunek się zgadza!